Jak Wyliczyć i Ułożyć Swój Idealny Posiłek?

Udostępniam kalkulator, dzięki któremu zrobisz to w mniej niż minutę!

W poście „Jak Walczyć z Atakami Głodu” jedną z rad, którą opisałem było, aby jeść porcje adekwatne do zapotrzebowania swojego organizmu. To znaczy jeść tyle, ile potrzebuje Twój organizm, a nie tyle ile podpowiada Ci Twój umysł. Przeczytaj dalsze informacje i pobierz udostępniony kalkulator, a dowiesz się jak to zrobić.


Dlaczego jemy tak dużo?

Niestety często, nawet dla Ciebie nieświadomie, Twój organizm wysyła Ci fałszywe sygnały. Wydaje Ci się, że czujesz głód, a w ciągu zaledwie połowy dnia Twój organizm otrzymał już tyle kalorii ile powinien dostać w ciągu całej doby! Dzieje się tak przez nadużywanie kalorii, wszechobecny cukier, jedzenie które przypomina pożywienie, tuczące-chemiczne dodatki i wiele innych…

Jak obliczyć odpowiednią porcję?

Przygotowałem specjalny kalkulator, który możesz otworzyć programie Microsoft Excel. Dzięki niemu uzyskasz szczegółowe wyliczenia co do tego jak powinien wyglądać Twój pojedynczy posiłek. 

Wpisując swoje dane, otrzymasz takie wyliczenia:

dobowe zapotrzebowanie kaloryczne
 Ilość kalorii w jednym posiłku
► Ilość białka w jednym posiłku
► Ilość tłuszczy w jednym posiłku
 Ilość węglowodanów w jednym posiłku

Jak ułożyć posiłek na podstawie wyliczeń?

W tym samym kalkulatorze umieściłem także tabelkę, dzięki której samodzielnie ułożysz posiłek na podstawie proponowanych przeze mnie produktów.  Wystarczy, że wprowadzisz produkty, z których chcesz aby składał się dany posiłek, a w tabelce wszystkie wartości zostaną automatycznie podliczone.

Pobierz Kalkulator Bezpłatnie

WAŻNE: Aby kalkulator działał poprawnie należy go uruchomić na komputerze lub laptopie - na komórce niestety nie będzie wyliczał poprawnie.

Pozdrawiam serdecznie - Piotr z Prouder

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.